Home » Komputery » Potrzebujesz mobilności? Kup laptopa

Potrzebujesz mobilności? Kup laptopa

By jurand on 24 października, 2019.
In Komputery Tags:

Jeszcze jakiś czas wstecz, poniekąd każdy operował na komputerze nieprzenośnym, teraz coraz istotniejszy udział w sektorze domowych pecetów posiadają notebooki. Nie jest to czymś osobliwym w zespoleniu z faktem, iż tego rodzaju komputer przenośny nie jest już dużo droższy od zwykłego, a jest w o wiele znaczniejszym stopniu przenośny.

O ile planujemy tymczasem zakupić perfekcyjnego laptopa, to powinniśmy się trzymać paru instrukcji. Zacząć trzeba od wyselekcjonowania gabarytów, bowiem wyraźnym jest, iż im większy ekran, tym lepsza wygoda pracy, a z kolei im mniejszy, tym odpowiedniejsza mobilność. Poza tym, o ile wiele działać raczymy poza domem, matryca musi być matowa.

Znaczące są rzecz jasna również podzespoły takiego sprzętu. Taki notebook powinien posiadać mikroprocesor minimum kategorii i3, a jeszcze lepiej jeśli będzie to i5 lub i7. Gdy chodzi o pamięć RAM, to na chwilę obecną przynajmniej 8 GB, a jeszcze lepiej od razu 16. Dedykowany oraz szybki akcelerator graficzny ma znaczenie wyłącznie wtedy, jeżeli preferujemy grywać w gry. Niezbędnością jest natomiast dysk twardy oparty o technologię SSD, jaki jest o wiele szybszy niż HDD. Całości musi dopełniać pojemny i trwały akumulator, dzięki jakiemu laptop wytrwa kilka godzin bez ładowania.